fbpx

Kuidas hoolitseda auto kere eest peale värvimist?

9. okt. 2023

Iga autoomanik soovib, et tema auto ei oleks mitte ainult heas tehnilises seisukorras, vaid näeks ka hea välja. Mõnikord nõuab see auto osalist või täielikku ülevärvimist. Selle põhjused võivad olla erinevad: liiklusõnnetuse tagajärjed, aja jooksul tekkinud rooste, kivitäkked, sügavad kriimud ja muu. Kuid oluline on meeles pidada, et ainult auto värvimisest ei piisa, sama oluline on ka saavutatud tulemuse hoidmine. Auto eest hoolitsemine pärast värvimist on oluline aspekt, et auto hea väljanägemine säiliks pikaks ajaks.

Uue katte täielik kõvastumine võtab selle pealekandmise hetkest aega kuni 5 nädalat. Sellel perioodil on kate väga tundlik ka väiksematele mõjudele, mistõttu on oluline seda võimalikult hästi kaitsta erinevate kahjustuste eest.

Esimese nädala jooksul pärast värvimist on soovitatav autot mitte kasutada. Kui see pole võimalik, tuleb vältida sõitmist linnast väljas. Sellistel teedel on palju tegureid, mis võivad uut katet kahjustada.

Soovitatav on ka vältida auto jätmist pikaks ajaks otsese päikesevalguse ja sademete kätte.

Autopesu pärast värvimist

Esimese kahe nädalaga kristalliseerub uue katte pealmine kiht piisavalt, et oleks võimalik autot pesta ja muid protseduure läbi viia. Sellega seoses tasub autot pesta mitte varem kui 2 nädalat pärast värvimist. Samas tasub arvesse võtta mõningaid soovitusi:

  • Autot ei saa pesta kohe pärast kõrvetava päikese käes sõitmist. Kõigepealt tuleb autot loomulikus varjus või garaažis jahutada. Järsk temperatuuri langus võib põhjustada katte hägustumist.
  • Autot on soovitatav pesta varjus või siseruumides, otsese päikesevalguse ja tuule eest kaitstult.
  • Autot on soovitatav pesta voolava veega. Kui aga kasutada survepesurit, siis ainult õrna režiimi ja otsikuga.
  • Ei ole soovitatav kasutada kemikaale, isegi neid, mis on mõeldud autopesuks.
  • Vajadusel võib kasutada ainult värvkatte hooldamiseks mõeldud pesuvahendeid.
  • Ei tohi kasutada harju.
  • Võib kasutada uut käsna, loputades seda aeg-ajalt voolava vee all.
  • Ei tohi nühkida ega kraapida mustust värvipinnalt.

Ülaltoodud soovitused aitavad tagada auto värvkatte hea välimuse pikemaks ajaks.